Eser Yenerler Resimleri

31 Temmuz 2008 Perşembe · 10 yorum

Kanal D'de yayınlanan doğaçlama skeç oyunu olan 'çok güzel hareketler bunlar' programının sevilen isimlerinden biri olan Eser Yenerler'in resimleri.


Devamını okuyun...>>

Burcu Gönder

· 66 yorum
1983 tarihinde İstanbul'da dünyaya gözlerini açtı.2001 yılında İstanbul üniversitesi teknik bilimler fakültesini kazandı.O bulunduğumuz yıl İstanbul üniversitesi bünyesinde ki tiyatro grubuna katıldı.2 yıllık bir eğitimin ardından 2003 yılında Ayışığı Sanat Evi tiyatro toluluğuna girdi ve Tuncer Cücenoğlu'nun "Çıkmaz Sokak" adlı oyunun da rol aldı ve tv ekranlarında yayınlanan "Altın çocuk" ve "Sihirli oda" adlı çocuk filmlerinde rol aldı. 2004 yılında Beşiktaş Kültür Merkezi Atölye oyuncularına katıldı.2007 yılında "Bir Demet Tiyatro" adlı dizide rol aldı.Şu an hala atölye oyuncularıyla birlikte BKM Mutfakta skeç tiyatrosu yapmaktadır.


Devamını okuyun...>>

Büşra Pekin

· 299 yorum


Büşra Pekin 1982 yılında Suudi Arabistan'da doğmuştur.Ortaöğretimi Arkansas Lake Side High School okulunda yaptı.Daha sonra İzmir'e dönerek 'Dokuz Eylül Üniversitesi' tiyatro bölümünü tamamladı.Bu bölümü bitirdikten sonra BKM'ye katıldı.Bir takım dizi ve tiyatrol rolleri oldu ve şu an 'çok güzzel hareketler'de oynamaktadır sadece.


Devamını okuyun...>>

Oğuzhan Koç

30 Temmuz 2008 Çarşamba · 613 yorum

13 mayıs 1985 yılında Erzincan'da doğdu.8 yaşını doldurduktan itibaren Bursa konservatuarında müzik etğimi almaya başladı.Orta okul ve Lisede çeşitli tiyatrol oyunlarında roller oynadı.2007 yılında BKM'ye katıldı.Halen üniversite eğitimi devam etmektedir ve İstanbul Üniversitesi Antropoloji bölümünde okumaktadır.


Devamını okuyun...>>

Ayça Erturan

29 Temmuz 2008 Salı · 123 yorum
1 ağustos 1983 yılında dünyaya geldi.Lise yıllarında tiyatroyu çok sevdi ve benimsedi.Müjdat Gezen sanat kursunu bitirdi.Marmara üniversitesi radyo-tv-sinema bölümünü okurken oyunculu eğitimi aldı.Bazı televizyon projelerinde rolleri oldu.


Devamını okuyun...>>

Aydan Taş - Bkm Oyuncusu

· 42 yorum
Eskişehir Anadolu üniversitesi ve Karadeni üniversitelerini bitirmiştir.Okulda tiyatro grubunda rol aldı.Rol aldığı bazı sinema ve diziler; organize işler ,sınıf dizisi,bebeğim gibi yapımlarda rolleri olmuştur.2005 yılından beridir BKM Mutfak bünyesinde oyunculuğunu geliştirmeye devam etmektedir.


Devamını okuyun...>>

Emre Canpolat

27 Temmuz 2008 Pazar · 49 yorum1981 yılına İstanbul'da doğmuştur.1996 yılında tiyatroya ilk adımını attı ve Mersin Halkevi tiyatrosunda oyun sergiledi.Süleyman Demirel üniversitesi kamu yönetimi bölümünde okumaktadır.2005 yılında Isparta belediye tiyatrosu ve BASAD tiyatrosunda bazı rolleri olmuş sahne amirliği yapmıştır.2006 yılından itibaren BKM Mutfak bünyesinde 'çıraklığa' devam etmektedir.


Devamını okuyun...>>

Zeynep Dizder İge - Bkm Mutfak Oyuncusu

· 44 yorum

1980 yılında doğmuştur.Mimarsinan Üniversitesi Tiyatro bölümünden 2005 yılında tamamlamıştır.Yeteneği Demet Akbağ ve Yılmaz Erdoğan tarafından farkına varılmış olup Bkm Mutfak ilk kurulduğundan itibaren katılan oyunculardan biridir.Çok güzel hareketler bunlar'da oynamadan önce bir kaç projede daha yer almıştır.Bazıları; Anadolu kaplanı,Elif'in günlüğü ve Fırtına dizilerinde çeşitli rolleri olmuştur.


Devamını okuyun...>>

Pelin Öztekin

25 Temmuz 2008 Cuma · 69 yorum


Pelin ÖZTEKİN 1987 yılında İzmitte doğdu.İlk ve orta okulu Nurettin Teksan da, lise eğitiminide Fenerbahçe lisesinde tamamladı.Orta okulu bitirdikten sonra bir sene Pera Güzel Sanatlar lisesinde tiyatro eğitimi, bir dönemde Fransa da Ecole des Roches da dil eğitimi aldı.Lisenin bitimiyle birlikte 2005 yılında Hayat Bilgisi dizisinde demet karakteriyle ilk televizyon projesine başladı.2006 yılında BKM Mutfak atölye oyuncularına katıldı.Atölyedeki eğitim sürecinde yeniden başlayan Bir Demet Tiyatro da değişik roller aldı.2007 de organizasyonunu BKM'nin yaptığı Haldun Dormen'in yazıp yönettiği Hisseli Harikalar Kumpanyasında şebnem karakteriyle rol aldı.2008 ocak ayında Show tv'de yeni başlayan yapımcılığını BKM'nin yaptığı "SINIF" dizisinde gökçe karakteriyle rol almaktadır.


Devamını okuyun...>>

Şahin Irmak

· 314 yorumŞahın Irmak 1981 yılında İzmir'de doğmuştur.Şahin Irmak diğer oyunculara nazaran gözüme tanıdık gelen oyunculardan biridir.Çünkü daha televizyonla en iç içe olan oyunculardandır.Şahın Irmak çok güzel hareketler bunlar ekibine katılmadan önce çeşitli dizilerde ve sinema filmlerinde rol almıştır.Onlardan bazıları;çocuklar duymasın,melek,bebeğim,kutsal damacana gibi önemli yapımlarda çeşitli rolleri olmuştur.


Devamını okuyun...>>

Çok güzel hareketler bunlar Banka Soygunu Skeci

23 Temmuz 2008 Çarşamba · 1 yorum


Devamını okuyun...>>

Çok güzel hareketler bunlar müziği

· 2 yorum

Duyumlarımı göre 'çok güzel hareketler bunlar' eğlence programında çalan hoş melodiyi Yılmaz Erdoğan'ın öz kardeşi ve müzisyen olan Deniz Erdoğan yapmış.O güzel melodiyi indirebilirsiniz herhangi bir telif hakkı yoktur

Link burda.


Devamını okuyun...>>

Çok güzel hareketler bunlar apartman skeci

21 Temmuz 2008 Pazartesi · 1 yorum

Bu skecin konusu ise apartman toplantısı yapılmaktadır.Bu sıradan apartman toplantılarından değildir çok eğlenceli ve komik apartman toplantısıdır.Devamını okuyun...>>

Çok Güzel Hareketler Bunlar Bilinçaltı Skeci

· 1 yorum

Çok Güzel Hareketler bunlar oyuncularından yine güzel bir skeç daha.Bu skecimizde Eser'in bilinç altına iniliyor ve geçmişte yaşamış olduğu ve bilinç altına kazınan olayları anlatıyor.Skeç çok iyi bildiğimiz gibi Yılmaz Erdoğan önce güldürüyor ve sonra ağlatıyor.Skecin son bölümü seyircide duygu seli yaşanmasına sebep oluyor.
Devamını okuyun...>>

Çok güzel hareketler bunlar Film Oluyor

18 Temmuz 2008 Cuma · 0 yorum


Hepiniz bildiği gibi kısa bir süre önce 6. bölümü yayınlandıktan sonra tatile girmişti çok güzel hareketler bunlar ekibi de bunu fırsat bilip İzmir'e gittiler.

Bir süredir Çeşme'de bir barda sahne almaktadır BKM-Mutfak oyuncuları.Kelebek isimli gazeteye röportaj veren Yılmaz Erdoğan şöyle konuştu; ''Bu oyuncular kendi filmlerini yapmak istiyorlar.Çok kısa bir süre sonra sineme filmi olarak karşınıza çıkacaktır''dedi.

İşte Yılmaz Erdoğan'la röportaj kelebek gazetesine teşekkür ederiz.


''Çok güzel hareketler bunlar''da ki gençler Bkm Oyuncusu mu, yoksa komedi grubu mu?Siz nasıl tanımlıyorsunuz?

Mutfak bir komedi topluluğudur.Biz sistemde ki çarpıklıklara farklı bir bakış açısı ile alaycı bir yorum getirdik.Okulu bitirdiğin zaman çok farklı bilmediğin bir sektörde iş yapıyorsun.Bkm böyle değil bir oyuncumuz deneme çekimlerine çağrıldığına ne yapacağınız bilir.BKM mutfak hayatıma çok şey kattı.30 tane evladım gibi sevdiğim genç var.Çırak öğrenirken üstüne para vermez.
''Çok güzel hareketler Bunlar'' yayınlanmaya başladığından beridir çok mail alıyoruz ''nasıl girebilirim mutfağa'' diye.Bir kriteriniz var mı?

Bizimle çalışmak isteyen herkesle görüşüp konuşuyoruz.Her önümüze geleni de almıyoruz tabi ki.Birinin kefil olması gerekir kesinlik bu torpil değildir.Şu an için yeni bir alım düşüncemiz yok.Gelecek sene belki 15 kişiyi kadroya dahil edebiliriz.

Kefil sizin için neden önemli?

Bizim buraya katılmak isteyenlere bir yarışma yaptığımızı düşünsenize binlerce kişi gelir.Mutfak amatörlere göre bir yer değil buraya ünlü hatta star yapmak isteyen bir kurum.Herkese şans verme durumumuz yok.Dolayısıyla yarışma değil kefil mantığıyla çalışıyoruz.Tabiki isteyen CV gönderebilir.Belki bir gün çağrılırsınız belki hiç bir zaman çağrılmayabilirsiniz.Her iki durumda da darılmaca gücenmece yok.

Şimdi Mutfak, ekrana taşındı... 'Çok Güzel Hareketler Bunlar'ın oluşumundan söz eder misiniz?

- Çocuklar üç yıldır Mutfak’ta zaten sahneye çıkıyordu. Yani yazdıkları skeçleri orada çok özel bir seyircinin karşısında oynuyorlardı, sonra da seyirciye "Nasıl, güzel mi?" diye soruyorlardı. Bu format orada oluştu. Zaten kafamda televizyona bir şey yapmak vardı. Üç yıl bu çocuklara ön hazırlık yaptık. Her gün çalıştık, her gün sahneye skeç koyduk ve seyircinin de cesaretiyle bu projeyi gerçekleştirdik.

'Çok Güzel Hareketler Bunlar'ın isim babası kim?

- Deniz Erdoğan... Şarkıyı da yapan odur.

Program tatile girdi ama 'Çok Güzel Hareketler Bunlar' Çeşme’de bir kulüpte sahneleniyor. Burası bir kamp galiba...

- Aynen öyle. Biz üç yılda biriktirdiğimiz skeçlerle televizyona ancak altı bölüm çekebildik. 70 dakika bir program hazırlamak çok kolay değil. Şimdi yeni yayın dönemine hazırlanmamız gerek. O yüzden de Çeşme’ye geldik. Çocuklar bütün kış boyunca hazırladıkları skeçleri nasıl Mutfak’ta seyirciyle paylaştılarsa, burada da aynı sistem olacak. Çalışacaklar, provalarını yapacaklar, hazırladıklarını yaz boyunca her cuma-pazar CeCe Bar’da seyirciyle paylaşacaklar. Tepkiye bakacaklar, ona göre yollarına devam edecekler. Bütün bir yaz dursalardı, o üreten enerjileri de dururdu.

Güzel bir kampmış burası. Vallahi bu gençler çok şanslılar.

- Gerçekten şanslılar. Hem tatil yapacaklar, hem skeç yazacaklar, hem de bu skeçleri seyirciyle buluşturarak başarılı olup olmadıklarını görecekler. Ben 20 yaşlarındayken böyle bir sistem olsaydı daha çok yol alabilirdim. Alaylı kısımda eğitim buharlaşan bir şeydir. Tamamen kişisel yeteneğiniz vardır. Kendin bakarak öğrenirsin. Ama burada öğretmek için yoğun bir çaba var. Sonuçlarını da aldık. Çok şanslılar ama onlar da bu şansı iyi değerlendiren zeki çocuklar. Hepsi birbirinden yetenekli. Ben bütün çocuklarımın çok başarılı olacağına inanıyorum.

Hepsi çok yetenekli ama kuzeniniz Ersin başka... O çok acayip bir şey Yılmaz Bey...

- Ersin, Mutfak’ta öğrendikleri ile kendisinin taşıdığı özellikleri çok iyi birleştirdi. Acayip avantajları olan biri. Mesela efekt ile şaka yapmayı kimse kimseye öğretemez. Ersin hem adamlığı ile hem de yeteneği ile ciddi bir şekilde ön plana çıktı.

Ersin bir pizzacıda bulaşık yıkıyormuş, sonra sizi arayıp yanınıza gelmiş. BKM’ye nasıl geldiğini anlatır mısınız?

- Bir gün beni teyzem aradı, yani annesi, "Ersin İstanbul’da oğlum, ona sahip çık" dedi. Benim haberim yok. Çok iyi tanıdığım, hatta elime doğmuş bir adamdır ama onun buraya geldiğinden haberim yoktu. Neyse bir gün onu Merter’de bir pizzacıda bulaşıkçılık yaparken buldum. Tabii evden kaçtığı için benden fırça yedi.

Evden mi kaçmış?

- Evet, Hakkari’den kaçıp İstanbul’a gelmiş. Orada kalsa evlenecekti falan, istememiş... Neyse BKM’ye geldi, teknisyen olarak göreve başladı. Bir haftada herkesin maskotu oldu. Sonra bir gün kendisi bana, "Abi bir gün bana şans verirsen denemek istiyorum" dedi. Ben de ona o şansı "Bana Bir Şeyhler Oluyor" oyununda küçük bir rolde oynatarak verdim. Ne dediyse seyirci güldü. Cem Yılmaz orada görüp reklam filminde oynattı. O sırada atölye kuruldu ve atölyeyi tuttu götürüyor şimdi.

Bence yürüyüp gidecek...

- Öyle... Ersin akıllı çocuk, neyin ne olduğunu iyi biliyor. Bir de çok bizden. Sokaktaki insan bayılıyor onun samimiyetine...


Peki Ersin üzerine bir projeniz var mı?

- Ersin üzerine değil de, bu çocukların hepsi kendi filmlerini yapmak istiyor. Hepsi bunun üzerine çalışıyor. Emin olun ki o filmde, Ersin’e hak ettiği bir rol yazacaklardır. Yani "Çok Güzel Hareketler Bunlar" bir sinema filmi olarak da seyircinin karşısına çıkacak. İlk planımız bu. Üzerine çalışıyoruz...

Siz "Vizontele Canavarı"nı çekecektiniz ama ayağınız kırılınca projeyi ertelemek zorunda kalmıştınız. Şimdi de onun yerine "Çok Güzel Hareketler Bunlar"ın sinema filmine mi yoğunlaştınız?

- Evet, "Vizontele Canavarı"nı erteledik çünkü mevsimi geçti. "Çok Güzel Hareketler Bunlar" daha oluşum aşamasında, hemen olacak bir film değil. Benim ertelediğim bir başka hikayem var, eğer onu bitirebilirsem eylül gibi çekmek istiyorum.

Nasıl bir hikaye?

- Romantik komedi diyebiliriz. Nurgül Yeşilçay ile yapacağım bir film bu. Hikaye eylülde geçiyor. Yetiştirebilirsem, bakalım. Yoksa bu sezonu filmsiz geçirme tehlikemiz var.

Ayağınız nasıl, futbol hayatınız bitti mi?

- İyiyim, futbol hayatım bitmedi ama azaldı.

Benden izinsiz başka projede yer almaları ihraç sebebidir

Bu çocukların hepsi genç... Yarın bir gün para kazanıp şöhret olduklarında gitmek isteyebilirler. Bu anlamda bir sözleşme yapıyor musunuz?

- Ona tedbir olacak bir sözleşmemiz var. Ama diyelim ki dışarıdan bir yapımcı geldi, teklif yaptı, o çocuğun da gönlü gitmek istiyorsa gidecektir. Buna engel olamayız. Zaten bu 18 yıllık bir sözleşmeyle de olacak bir durum değildir. Hepsiyle içimizde özel, duygusal bir anlaşmamız var. Herhangi bir sebepten dolayı giden olacaktır ama bizim her zaman gönül bağımız devam eder.

Yani herhangi bir yapım firması, Mutfak oyuncusunu kendi projesinde oynatmak isterse önce gelip sizden izin alacak. Ama size herhangi bir ücret ödemeyecek.

- Evet, öyle. Ama benden habersiz gidip bir projeye imza atmak ihraç sebebidir. Böyle ihraçlar da olmuştur. Biz buna ihraç demiyoruz da mezuniyet diyoruz. Yani bizde bu anlamda asla asabiyet yoktur.


Devamını okuyun...>>

Çok güzel hareketler bunlar - Sezon Finali

11 Temmuz 2008 Cuma · 21 yorum

9 Temmuz günü 6. ve sezon finali yayınlandı çoğunuzun bildiği gibi.3 ay boyunca özlüyeceğiz bize gülmeyi tekrar hatırlatan Yılmaz Erdoğan ve Bkm Mutfak oyuncularını.Yeni sezon da da kanal d ekranlarında yayınlanmaya devam edecektir.Fazla uzatmadan çok güzel hareketler bunlar sezon finali sizlerle.

Devamını okuyun...>>

Ersin Korkut Biyografi

4 Temmuz 2008 Cuma · 429 yorum

Hocası Yılmaz Erdoğan gibi Hakkari doğumlu olan Ersin Korkut aynı zamanda Yılmaz Erdoğan'ın 1. derece akrabasıdır.Daha önce Şafak Sezer'le ''kutsal damacana'' filminde birlikte oynamışlardı.Ondan bir önceki filmi ise yine Yılmaz Erdoğan'ın yazdığı ve başrol oynadığı 2005 yılında çekilen organize işler filminde de oynamıştır.İlginç şivesiyle oldukça sempatik bir oyuncudur.

Sizlerde Görüşlerinizi Yazabilirsiniz.


Devamını okuyun...>>

Çok güzel hareketler bunlar - Al Sana Benden Aduket

· 0 yorum

Geçtiğimiz çok güzel hareketler bunlarında yayınlanan güzel ve beğenilen skeçlerinden biri daha hoş bütün skeçleri güzel gerçi.Al sana benden aduket şarkısını güzel söylemişler doğrudu buyrun işte o skeç;Devamını okuyun...>>

02 Temmuz Reytingler

3 Temmuz 2008 Perşembe · 0 yorum

1 ILLE DE ROMAN OLSUN [NET] SHOW 5 20,3
2 'COK GUZEL HAREKETLER BUNLAR'' KAND 5 20,2
3 CESARETIN VAR MI ASKA [NET] KAND 5 17,2
4 TEK TURKIYE (TKR) [NET] STV 4 12,8
5 CARKIFELEK (FINAL) [NET] K1 3 13,4


Çok güzel hareketler bunlar sevilmeye devam ediyor.Önlenemez yükselişi reyting sıralamasında kendini belli ediyor.2 hafta önce yayınladığım reyting sıralamasında 2. sıra da idi.Bu hafta ki programıyla yine ikinci sıralamada olmasına rağmen yine de reyting artışı var.ille de roman olsun adlı eğlence programına kıl payı ile geçilen çok güzel hareketler bunlar şu sıcak yaz ve enflasyon canavarının hortladığı şu günlerde kendine özgü mizah anlayışı ile insanları güldürmeyi yine başarıyor.Yılmaz Erdoğan ve BKM oyuncularına bu kaliteli programdan ötürü teşekkürlerimizi sunarız.


Devamını okuyun...>>

Çok güzel hareketler bunlar 5. bölüm izle

· 15 yorum
Bir hafta sonra tekrar çok güzel hareketler bunlara kavuşmanın sevinci içindeyiz.Yeni bölüm yayınlanmayan bir haftayı iple çektik resmen.Çok güzel hareketler bunlar 5. bölümü ile dün yani 2 temmuz çarşamba günü bizlerle sevinleriyle buluştu.Yine çok komik skeçlerle bizi kahkahalara boğan bkm oyuncuları,çok yabancı olduğumuz tiyatro kavramına da bizi sevdirmeye başladı aslında.Tiyatro'nun tv dizilerinden çok çok geride olduğu beklenen ilgiyi görmediği bu dönemlerde bu tip tv programları bize tiyatroyu sevdirme de ve gereken önemi vermemizde yararı olacaktır diye düşünüyorum.Tolga Çevik'in komedi dükkanı programının sezon finali yapması ile bizi bu tip programları 3 ay özleceğimizi düşünürken çok güzel hareketler bunlar programı ile Yılmaz Erdoğan ve BKM oyunları imdadımıza yetişti.çok uzatmadan çok güzel hareketler izleyemeyenler e tekrar izlemek isteyenler için 5. bölümü ile sizlerle.


Devamını okuyun...>>